MASMLJ12CA/TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MASMLJ12CA/TR
Mega Source # : MEGA-MASMLJ12CA/TR
Manufacturer : Microsemi
Description : HI REL TVS
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 19.9V
Voltage - Breakdown (Min) : 13.3V
Type : Zener
Supplier Device Package : SMLJ (DO-214AB)
Series : Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 3000W (3kW)
Package / Case : DO-214AB, SMC
Other Names : MASMLJ12CA/TRMS
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 150.6A