GFR12130
Mega Source # : MEGA-GFR12130
Manufacturer : Sprague Goodman
Description : CAP TRIMMER 1-120PF 1000V
Voltage - Rated : 1000V
Size / Dimension : 0.312" Dia (7.92mm)
Series : PISTONCAP®
Q @ Freq : 250 @ 20MHz
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : User Defined
Manufacturer Standard Lead Time : 6 Weeks
Height - Seated (Max) : 1.766" (44.86mm)
Features : Sealed
Dielectric Material : Glass
Detailed Description : 1 ~ 120pF Trimmer Capacitor 1000V Side User Defined
Capacitance Range : 1 ~ 120pF